Dr. R.Sadeghi جمعه 16 مهر 1395 02:49 ق.ظ نظرات ()

تا بحال هیچ به این اندیشیده اید که چرا بعضی ها از دیگران موفق ترند ؟

بیشتر ما عامل این موضوع را شانس، امكانات و موقعیت های موجود می دانیم، غافل از اینكه افراد موفق تفاوت های عمده ای در نحوه نگرششان به مسائل و بطور كلی زندگی دارند. در ادامه به برخی از این موارد می پردازیم.

1- فرصت هایی را می بینند و پیدا می كنند كه دیگران آنها را نمی بینند.

2- از مشكلات درس می گیرند در حالیكه دیگران فقط مشكلات را می بینند.

3- روی راه حل ها تمركز می كنند ولی معمولا دیگران منتظر كمك بقیه هستند.

4- هوشیارانه و روشنفكرانه مسیر موفقیت شان را می سازند. درست زمانی كه دیگران آرزو میكنند موفقیت به سراغشان بیاید.

5- مثل بقیه ترس هایی دارند ولی اجازه نمی دهند ترس آنها را كنترل و محدود كند.

6- سوالات درستی از خود می پرسند: سوال هایی كه آنها را در مسیر مثب ذهنی و روحی قرار می دهند.

7- به ندرت از چیزی شكایت می كنند و انرژی شان را به خاطر آن از دست نمی دهند. آنها معتقدند شكایت كردن باعث قرار دادن فرد در مسیر منفی بافی می شود و كاملا بی ثمر است.

8- خود و اطرافیان  را سرزنش نمی كنند. آنها مسولیت و نتایج كارهایشان را تماما به عهده می گیرند.

9- وقتی ناچارند بیش از حد ظرفیتشان تلاش كنند، همیشه راهی برای بالا بردن ظرفیتشان پیدا می كنند و بیشتر از ظرفیت خود، از خود توقع دارند. آنها از آنچه دارند به نحو كارآمدتری استفاده می كنند.

10- همیشه مشغول، فعال و سازنده هستند.  هنگامی كه اغلب افراد در حال استراحت هستند آنها برنامه ریزی و فكر می كنند تا وقتی كارشان را انجام میدهند، استرس كمتری داشته باشند.

11- با افرادی كه با آنها همفكر هستند، متحد می شوند. آنها اهمیت و ارزش قسمتی از یك گروه بودن را می دانند.

12- بلند پرواز هستند و دوست دارند حیرت انگیز باشند. آنها هوشیارانه انتخاب می كنند تا بهترین نوع زندگی را داشته باشند و نمی گذارند زندگی شان اتوماتیك وار سپری شود.

13- به وضوح و دقیقا می دانند كه چه چیزی در زندگی می خواهند و چه نمی خواهند. آنها دقیقا بهترین واقعیت را برای خودشان مجسم و طراحی می كنند به جای اینكه صرفا تماشاگر زندگی باشند.

14- در انجام كارهایشان امروز و فردا نمی كنند و زمان شان را در انتظار رسیدن بهترین موقعیت برای انجام كاری از دست نمی دهند.

15- همیشه نیمه پر لیوان را می بینند و توانایی پیدا كردن راه درست را دارند.

16- آنها دانش آموزان مدرسه زندگی هستند و همواره برای یادگیری روی خودشان كار می كنند. آنها از راه های مختلفی مثل تحصیلات آموزشگاهی، دیدن و شنیدن، پرسیدن، خواندن و تجربه كردن یاد می گیرند.

17- بیشتر از آنكه تقلید كنند، نوآوری می كنند.

18- دقیقا می دانند كه چه كاری باید انجام دهند و فرصت های زندگی شان را با از شاخه ای به شاخه دیگر پریدن از دست نمی دهند.

19- اهل ریسك هستند. البته ریسك های حساب شده . (ریسك های مالی ، احساسی و شغلی)

20- با مشكلات و چالش هایی كه برایشان پیش می آید سریع و تاثیر گذار رو به رو  می شوند و هیچ وقت در مقابل مشكلات سرشان را زیر برف نمی كنند. با چالش ها مقابله می كنند و از آنها برای پیشرفت خودشان بهره می برند.

21- منتظر قسمت، سرنوشت و شانس نمی مانند تا آینده شان را رقم بزند. آنها بر این باورند كه با تعهد و تلاش و فعالیت، بهترین زندگی را برای خوشان می سازند.

22- وقتی بیشتر مردم كاری نمی كنند، آنها مشغول فعالیت هستند. آنها قبل از اینكه مجبور به كاری شوند، عمل می كنند.

23- بیشتر از افراد معمولی روی احساساتشان كنترل دارند. آنها همان احساساتی را دارند كه ما داریم ولی هیچ گاه برده احساساتشان نمی شوند.

24- خیلی خوب با دیگران ارتباط برقرار می كنند. آنها در واقع به مهارت های ارتباطی تسلط دارند.

25- برای زندگی شان برنامه دارند و می كوشند برنامه شان را عملی می كنند. زندگی آنها عاری از كارهای برنامه ریزی نشده و نتایج اتفاقی است.

26- زمانی كه بیشتر مردم به هر قیمتی می خواهند از رنج كشیدن و بودن در شرایط سخت اجتناب كنند، افراد موفق قدر و ارزش كار كردن و بودن در شرایط سخت را می فهمند.

27- اهداف زندگی شان معلوم است و پایه های زندگی شان را برای رسیدن به آن اهداف بنا می كنند.

28- متعادل هستند. وقتی از لحاظ مالی به موفقیت می رسند، می دانند كه پول و موفقیت لازم و ملزوم یكدیگر نیستند. آنها می دانند افرادی كه فقط به لحاظ مالی در سطح مطلوبی قرار دارند، موفق نیستند. این در حالی است كه خیلی ها خیال می كنند پول همان موفقیت است ولی آنها دریافته اند كه پول هم مثل بقیه چیزها تنها یك وسیله است برای دستیابی به موفقیت.

29-از خودشان مطمئن هستند و به احساسات ناشی از اینكه كجا زندگی می كنند و چه دارند و چطور به نظر می رسند، توجهی ندارند.

30- متواضع هستند و اشتباهاتشان را با خوشحالی می پذیرند و به راحتی عذر خواهی می كنند. آنها از توانایی هایشان خاطر جمع هستند ولی به آن مغرور نمی شوند. آنها خوشحال می شوند كه از دیگران بیاموزند و از اینكه به دیگران كمك می كنند تا خوب به نظر برسند، بیشتر از كسب افتخارات شخصی شان لذت می برند.